7 sposobów na piękną suknię ślubną bez ramiączek

Poznaj sposoby na to, by nosić swoją ślubną kreację z wdziękiem i komfortowo!

Fotografia: Paweł Nożyński


W dniu ślubu będziesz wykonywała wiele ruchów. Od przytulania gości, poprzez podnoszenia kieliszka do toastu, aż po tańce na parkiecie. Przy sukni bez ramiączek wcale nie jest to takie proste.

Poznaj sposoby na to, by nosić swoją kreację z wdziękiem i komfortowo.

 

fotografia: SHOTS OF LOVE

 

 

Suknia ślubna 


1. Bielizna ślubna

 

Suknia ślubna bez ramiączek wymaga noszenia odpowiedniej bielizny. Podstawą jest biustonosz samonośny lub gorset. Taki rodzaj bielizny musi być idealnie dopasowany do rozmiaru biustu. Nie chcesz chyba, żeby stanik wędrował dookoła twojego ciała.

Na rynku dostępne są również specjalne, przyklejane modele wykonane z silikonu. W niektórych sukniach biustonosz jest już wszyty w kreację.

 

fotografia: BedurWeddings

 


2. Gorset sukni ślubnej 

 

Upewnij się, że twoja suknia bez ramiączek na pewno ma właściwą konstrukcję!

Prawdą jest sformułowanie, że każda kobieta może nosić suknię bez ramiączek. Sekret skrywa się w odpowiedniej konstrukcji całej kreacji. Przede wszystkim jej miseczki muszą być idealnie dopasowane.

Dlatego tego typu produkt każdy musi dopasować do swojej sylwetki. To zadanie dla bardzo zdolnej krawcowej.

 

Suknia: MoriLeePolska

 

 

3. Pierwsza przymiarka sukni ślubnej

 

Pierwsza przymiarka suknia slubnej ma bardzo duże znaczenie dla późniejszego wyglądu całej sukni. Krawcowa od razu będzie widziała, czy konstrukcja jest odpowiednia i czy dobrze trzyma ona całą sylwetkę.

Znaczenie ma także sposób ubierania na siebie sukni.

 

fotografia: LMFOTO.PL

 

 

4. Rodzaje bielizny pod suknię ślubną

 

Na przymiarki sukni ślubnej weź ze sobą kilka kompletów bielizny. Dzięki temu sama optycznie zauważysz w jak odmienny sposób układają się poszczególne modele.

 

5. Jak sprawdzić czy sukienka do ślubu dobrze leży?

 

Zrób test ruchu! Podczas przymiarki przetestuj suknię na wszelkie możliwe sposoby. Wówczas, jeżeli tylko pojawi się jakiś poślizg, od razu go wyczujesz. Usiądź, stój, podnieś ręce do góry, przytul kogoś, potańcz trochę. Czy te czynności wydają ci się proste i naturalne w twojej sukni?

Jeżeli musisz ją co chwila poprawiać, zdecydowanie nie leży ona dobrze. Pamiętaj, że część zakrywająca klatkę piersiową powinna dobrze przylegać do ciała.

Jeżeli w jakimś punkcie nie jesteś zadowolona z przymiarki, koniecznie o tym powiedz.

 

fotografia: M M Rudiak Photography

 

 

6. Jak rozmawiać z krawcem, który szyje suknie ślubną?

 

Zdolna krawcowa lub pracownica salonu sukni ślubnych znająca się na konstrukcji, jest w stanie podpowiedzieć wiele dobrych rozwiązań, dzięki którym kreacja będzie leżała jeszcze lepiej.

Być może odrobina tiulu dodatkowo udrapowanego lub szerszy pasek w talii podniesie całość w ten sposób, że będzie ona wyglądała przepięknie. Również sam typ dekoltu jest kwestią do ustalenia – możliwe są zmiany w tym względzie.

 

fotografia: Pudełko Wspomnień

 

 

7. Przygotuj się do szybkich poprawek sukni ślubnej 

 

Jeśli nie ma czasu na zmianę lub jeżeli jesteś druhną, miej po ręką podstawowy zestaw poprawiający wygląd każdej sukni bez ramiączek. Podstawą jest taśma, którą w ostateczności można nawet podkleić biust.

Jeżeli twoja suknia posiada pas biodrowy, za pomocą agrafki można go nieco spiąć. Do podobnych celów przyda się igła i nitka. Dzięki temu szybko wprowadzisz niewielkie poprawki.

 

Fotografia: Paweł Nożyński

 

Zobacz także:

TYCH DAŃ UNIKAJ PRZED PRZYMIARKĄ SWOJEJ SUKNI ŚLUBNEJ

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź