Gerbery w bukietach ślubnych

Jak każdy inny bukiet, gerbera może być skomponowana monochromatycznie i tworzyć klimat delikatnej, subtelnej elegancji.

fotografia: Karetta.pl

 

Wszechobecne i nieśmiertelne gerbery chyba nieco “opatrzyły się” (zapewne dzięki wiązankom na imieniny u cioci) w naszym kraju.

Pokonane przez królewskie róże, lilie czy kwiaty sezonowe, nieczęsto występują w bukietach ślubnych i dekoracjach weselnych. A szkoda, bo to przepiękne kwiaty o szerokiej gamie żywych barw i soczystych, grubych łodygach, zapewniających im żywotność.

Dziś spróbujemy odczarować trochę ich reputację. Spójrzcie, jakie kompozycje uzyskać można z samych gerber lub łącząc je z innymi kwiatami.

Jak każdy inny bukiet, gerbera może być skomponowana monochromatycznie i tworzyć klimat delikatnej, subtelnej elegancji.

 

 

 

Florysta może również połączyć kwiaty o różnych kolorach, dzięki czemu powstanie wiązanka radosna, pełna energii.

 

 

 

 

Gerbery tworzą świetne kompozycje z innymi kwiatami: różami, liliami, kaliami.

Jak zwykle: efekt końcowy zależy od wyważonego doboru kolorów, charakteru i ilości poszczególnych "składników" bukietu ślubnego - czyli od zdolności kwiaciarki :)

 

 

 

 

 

Dzięki swoim sztywnym, mocnym łodygom, gerbery idealnie nadają się na tworzenie dekoracji na stoły weselne.

Fantazyjne konstrukcje z wykorzystaniem różnych, czasem zaskakujacych elementów, jak na przykład owoce, dają rewelacyjny efekt.

 

Same główki kwiatów przyozdobią weselny tort lub stworzą oryginalną dekorację, pływając wraz ze świeczkami typu tea-light w misach napełnionych wodą.

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź