Klasyczna princessa - suknia ślubna z dziecięcych marzeń

Co druga dziewczynka przechodzi etap fascynacji księżniczkami, niektórym z nich zostaje to na dłużej ;)

fotografia: LMFOTO.PL

 

Ze sporą pewnością wygranej można się założyć, że część z was, wyobrażając sobie wymarzoną suknię ślubną widzi klasyczną w formie, suto marszczoną kreację typu 'princess'.

Co druga dziewczynka przechodzi etap fascynacji księżniczkami, niektórym z nich zostaje to na dłużej ;) Wychodząc na przeciw marzeniom, przedstawiamy nieco inspiracji dotyczących sukni ślubnych w fasonie klasycznym. Być może któraś z nich wpasuje się w tkwiącą w was od dziecka wizję?

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Suknia ślubna princeska


Suknię - princesskę zazwyczaj tworzy gorset (często stanowiący oddzielną część stroju) i mocno marszczona, rozłożysta spódnica.

Obie części sukni mogą być wykonane z tej samej tkaniny lub z dwóch - różniących się fakturą, zdobieniami, a niekiedy nawet kolorem. Na dół często wykorzystuje się zwiewne tiule w kilku warstwach. To bardziej subtelna, lekka forma princesski. Niezwykle dziewczęca i delikatna.

 

źródło: MoriLeePolska

 


Jeżeli do uszycia sukni zostanie użyty cięższy materiał, na przykład mięsisty atłas, suknia nabierze wyrazu bardziej klasycznego, pełnego elegancji i dobrego smaku.

Forma i zdobienia na gorsecie mają często decydujący wpływ na charakter sukni. Rozmaite koraliki, cekiny, kryształki, haft tworzy kreację w stylu królewskim. Idealną tkaniną na pokrycie gorsetu jest koronka.

Ozdoby gorsetu w postaci marszczeń, zakładek, pasów, kokard to lżejsza wersja. Warto pamiętać, że zmyślnie przeplatające się pasma tkaniny dodatkowo modelują sylwetkę, optycznie wyszczuplając talię.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

Spódnica princesski potrafi ukryć wiele słabszych stron figury przyszłej panny młodej: brzuszek, mocne nogi, mało wydatna pupa - sprytnie ukryją się w warstwach i marszczeniach szerokiej spódnicy.

Za to dzięki gorsetowi uwydatni się talia, a dekolt zaprezentuje się wyjątkowo pięknie.

 

fotografia: Białe Kadry

 

A czy wasza wymarzona suknia również ma formę princesski?

 

Zobacz także: 

Co zabrać ze sobą na przymiarki sukni ślubnej?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź