Suknia ślubna a rodzaj sylwetki

Przedstawiamy charakterystykę 5 najczęściej spotykanych typów figury oraz pasujące do nich modele sukien.

Fotografia:  Paweł Nożyński

 

Niestety pod wpływem emocji oraz najnowszych trendów często podczas wyboru sukni ślubnej zapominamy o naszej sylwetce. Jest to kluczowa kwestia, gdyż nawet najpiękniejsza suknia nie będzie na nas dobrze wyglądać, jeśli jej kroju nie dopasujemy do figury.

 

Rodzaje sukni ślubnych 

 

Wyróżniamy 5 podstawowych typów sylwetek:  klepsydra, gruszka, prostokąt, jabłko oraz odwrócony trójkąt:

 

figura Klepsydra

Klasyka kobiecej sylwetki. Duży biust, wąska talia i szerokie biodra. Warto zaakcentować talię - na przykład ozdobnym paskiem. Wydobędzie to wszystkie Twoje atuty. 

Klepsydry wyglądają świetnie niemal w każdego rodzaju sukni ślubnej. Stawiaj jednak na dopasowane modele, które podkreślą Twoje kobiece kształty. Unikaj luźnych sukni w stylu Empire. 

 

Koronkowa suknia slubna princesska slubnaglowie.pl

suknia ślubna Mori Lee 

 

figura Gruszka

Jest jednym z najczęściej spotykanych typów sylwetek. Przypomina także trójkąt, który rozszerza się ku dołowi. Wiąże się z tym problem zbyt masywnych ud, które przyszłe Panny Młode o tym typie sylwetki powinny odpowiednio ukryć. Górna część ciała “Gruszek” to zazwyczaj dość mały biust, wąska talia i płaski brzuch.

Szukaj sukni ślubnej, która odwróci uwagę od dolnych partii ciała. Warto wybrać model z nietypowym dekoltem lub asymetryczną górą. Rozważ model o kroju litery A, Empire lub Princess. Unikaj natomiast sukni o kroju syrenki i zawiązywanych na szyi. 

 

Suknia slubna o kształcie  litery a  slubnaglowie.pl

suknia ślubna Mori Lee 

 

figura Prostokąt

Tutaj linia ramion, talii oraz bioder zlewają się ze sobą. Brzuch oraz pośladki są płaskie, a biust nieduży. Odpowiednim modelem sukni dodasz sobie nieco więcej krągłości. Zastanów się nad plisami, marszczeniami oraz paskiem, który wydobędzie talię. Z kolei dekolt - serce podkreśli biust.  

Pomyśl nad suknią o kroju litery A, która wizualnie pozwoli uzyskać kształt klepsydry. Unikaj sukien ślubnych o prostym fasonie, Princessy oraz tych z dekoltem na plecach. 

 

 suknia slubna z odkrytymi ramionami slubnaglowie.pl

fotografia WhiteStory

 

figura Jabłko

Najszerszą strefą sylwetki “jabłka” jest klatka piersiowa oraz brzuch. Duży biust i krągłe biodra sprawiają, że nie masz zbyt dobrze zarysowanej talii.

Wybierz model sukni z pionowymi cięciami, a przy tym luźnie okrywający sylwetkę. Idealnym rozwiązaniem będzie także suknia w stylu Empire, podkreślająca biust i tuszująca zbytnie krągłości. 

 

suknia suknia empire  slubnaglowie.pl

fotografia: FOTOTIKKA

 

figura Odwrócony trójkąt

Tutaj ramiona są znacznie szersze niż talia i biodra. Nogi są zazwyczaj długie i zgrabne, a biust mały lub średni. Problemem jest natomiast słabe zaznaczenie talii. Warto zaakcentować biodra, sprawiając, że sylwetka wizualnie zachowa równowagę.

Dobrym wyborem będzie suknia dwuczęściowa, o fasonie rybki, princess lub krótka, która zaakcentuje Twoje piękne nogi. Uważaj, by w okolicy ramion nie pojawiły się falbany, bufki czy marszczenia, co niepotrzebnie poszerzy tą część sylwetki.

 

suknia slubna syrena  slubnaglowie.pl

fotografia Paweł Traczyk 

 

Zobacz także: 

Co zabrać ze sobą na przymiarki sukni ślubnej?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź