W jaki sposób technologia zabija Wasz związek?

4 negatywne skutki dla związku, wynikające z nadmiernego używania smartfonów.


Począwszy od naszych przepełnionych skrzynek poczty elektronicznej, poprzez nasze przywiązanie do smartfonów i stale używane telewizory, aż do obsesji na punkcie mediów społecznościowych – technologia może powodować problemy między partnerami i sprawia, że miłość gaśnie.

 

Negatywne skutki używania smartfonów

 


Telefony przeszkadzają w trakcie posiłków

W dzisiejszych czasach praktycznie powszechne jest umieszczanie telefonu komórkowego na stole i używanie go w trakcie posiłków. Takie działanie oddala Cię od Twojego partnera. Skupianie się na telefonie zamiast na jedzeniu (i partnerze) odbiera Ci obecną chwilę i sprawia, że zaczynasz tęsknić za małymi radościami.

 

fotografia: Bauaban Fotografia

 

 

Smartfon zmusza Cię do gry w porównywanie relacji

 

Tak więc Twoja koleżanka z liceum właśnie dostała od męża wspaniały bukiet kwiatów (i zdjęcie to udowodniło), a przyjaciółka Twojej przyjaciółki została niedawno zabrana przez jej mężczyznę do Toskanii. Przeglądanie tego typu rzeczy w Internecie nie wymaga wiele wysiłku, ale jednocześnie podświadomie zmusza Cię do porównywania Twojego związku do innych.

Pamiętaj, aby nie ufać ludziom w mediach społecznościowych, zwłaszcza temu, jak wspaniałe są ich związki.

Zgodnie z badaniami psychologicznymi przeprowadzonymi w Stanach Zjednoczonych, ludzie zwykle ujawniają prywatne chwile w swoich relacjach, ponieważ czują się bardzo niepewnie w kontekście uczuć partnera. Dotyczy to również tych wszystkich idealnych, słodkich ujęć miłości.

 

zobacz także:

Po czym poznać prawdziwą miłość?

 

fotografia: AB Weddings

 

 

Nagminne korzystanie ze smartfonów zmniejsza zadowolenie z siebie

 

Spędzanie zbyt dużej ilości czasu na podglądaniu życia znajomych sprawia, że ​​czujesz się zazdrosna o ich relacje, ale może to również sprawić, że poczujesz się mniej zadowolona z siebie. Badania opublikowane w 2014 roku  wykazały, że jeśli czujesz, że czegoś Ci brakuje, możesz również czuć się mniej kompetentna i bardziej samotna, więc jest bardziej prawdopodobne, że sprawdzisz, co inni robią w social media. To błędne koło.

Martwienie się o to, czego nie robisz i czego brakuje w Twoim życiu, to co najmniej morderca zaufania. A jeśli zostaniesz pochłonięta negatywnymi myślami, ten brak pozytywności przejdzie do Twoich prawdziwych relacji – szczególnie Twojego poczucia własnej wartości.

 

zobacz także:

Małżeństwo - wyobrażenie, a rzeczywistość 

 

fotografia: RobimyFilm - Strefa Filmu i Fotografii Ślubnej

 

 

Kanały social media odbierają ochotę na seks

 

Na poziomie praktycznym, cały ten czas spędzony na przewijaniu kanałów społecznościowych mógłby być lepiej wykorzystywany do robienia innych, bardziej produktywnych rzeczy. Jedną z nich jest wzbudzanie w sobie wzajemnego pożądania i budowanie bliskości. Czy seks w związku jest ważny, oczywiście! Czy małżeństwo bez seksu może być udane... to mało prawdopodobne. Jeśli masz zwyczaj sprawdzania telefonu tuż przed pójściem spać, tracisz na innej aktywności, która może mieć miejsce w łóżku.

Jedno z badań wykazało również, że nadmierne korzystanie z telefonu może w rzeczywistości powodować napięcie, brak więzi i brak pewności, zwłaszcza gdy jedna osoba jest bardziej przywiązana do technologii niż druga. Więc brak nowoczesnych technologii, przynajmniej w sypialni, może być świetną rzeczą dla par, zarówno pod względem intymności, jak i emocjonalności.

 

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

Zobacz także:

JAK SKUTECZNIE ROZŁADOWAĆ KAŻDĄ KŁÓTNIĘ W MAŁŻEŃSTWIE?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź