Błędy, które popełnia każdy pan młody!

Upewnij się, że dobrze wypełniasz swoją rolę, aby uniknąć dodatkowych stresów lub spontanicznych walk z narzeczoną podczas procesu planowania ślubu.

fotografia: Malachite Meadow

 


Zanim nadejdzie czas, aby założyć smoking, zasznurować buty i patrzeć w oczy miłości swojego życia podczas ceremonii ślubnej, której nigdy nie zapomnisz, możesz się zastanawiać, jaka jest Twoja rola jako pana młodego.

Niezależnie od tego, czy masz zamiar angażować się w ślubne szczegóły, czy też zwykle pozostajesz w tle, pozwalając drugiej połowie na przejęcie kontroli i planowanie, wciąż masz pewne obowiązki, które powinieneś dodać do swojej listy rzeczy do zrobienia.

Upewnij się, że dobrze wypełniasz swoją rolę, aby uniknąć dodatkowych stresów lub spontanicznych walk z narzeczoną podczas procesu planowania ślubu.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Pan młody

 


Niedotrzymanie budżetu

 

Kiedy rozpocznie się planowanie ślubu, Ty i Twoja narzeczona będziecie kuszeni, by odpowiedzieć na wszystko „tak” zdecydowanie zbyt szybko. Zrób krok w tył i głęboko odetchnij przed podpisaniem umów ze ślubnymi dostawcami. Ustalcie budżet i zdecydowanie się go trzymajcie. 

 

Nieinformowanie najbliższych

 

Zaraz po tym, jak zadasz TO pytanie i otrzymasz na nie odpowiedź od swojej narzeczonej, nie zapomnij zadzwonić do bliskich członków rodziny i przyjaciół. Będą chcieli to usłyszeć bezpośrednio od Ciebie – nie z tego zdjęcia na Facebooku lub Instagramie, które opublikujesz kilka dni później.

 


Przekazywanie słownych zaproszeń

 

Jeśli nie masz ochoty na zaangażowanie, możesz pokusić się, by powiedzieć tu i tam ludziom, że zostaną zaproszeni na wesele, ale postaraj się powstrzymać od wygłaszania werbalnych zaproszeń.

Poczekaj, aż usiądziesz z narzeczoną, aby omówić konkretną listę gości.

 

fotografiaBrańka & Kowaleczko Fotografia

 

 

Dzwonienie do swojej ex, aby ogłosić swój ślub

 

Zaufaj nam, Twoja była szybko się dowie. Nie musisz wysyłać jej wiadomości ani dzwonić do niej, żeby jej o tym powiedzieć.

Ciesz się miejscem, w którym jesteś teraz – z osobą, którą zamierzasz poślubić – i powstrzymaj się od cofania się w katakumby dawnych miłości.

 


Niesprawdzanie umów weselnych

 

Przed zapłaceniem za cokolwiek lub podpisaniem umowy, obejrzyj ją kilka razy, sprawdź ponownie recenzje i inne opcje, i zaznacz wszystkie warunki umowy, które chcesz zmienić lub dostosować.

 

 

Pomijanie spotkań z Twoimi podwykonawcami 

 

Towarzysz swojej narzeczonej w spotkaniach z podwykonawcami, takimi jak DJ, florystka, fotograf. Są to osoby, którym zapłacisz najwięcej pieniędzy, więc ważne jest, aby wziąć udział w tych spotkaniach i dodać swoje trzy grosze.

 

fotografia: Bauaban Fotografia

 

 

Zapominanie o odłożeniu dodatkowej gotówki

 

Kiedy tworzysz budżet ślubny, zaplanuj napiwki dla podwykonawców i dodatkowe wydatki, które mogą pojawić się po drodze. Odkładanie na bok pewnej sumy teraz pomoże zapewnić, że później nie będzie żadnych niespodzianek finansowych.

 


Mówienie „obojętnie”

 

Zapamiętaj to słowo, ponieważ jest to naprawdę jedna z najgorszych rzeczy, które możesz powiedzieć podczas planowania ślubu! Nawet jeśli jesteś obojętny na jakiś szczegół, staraj się naprawdę spojrzeć na opcje i mieć jakąś opinię.

 

 

Brak koordynacji z członkami rodziny

 

Jeśli masz chętną matkę lub ciotkę, która chce zaangażować się w organizację wesela, postaraj się być jej łącznikiem, upewniając się, że skontaktuje się z narzeczoną i jest trzymana w ryzach. Znasz frazę „gdzie kucharek sześć”?  

To samo dotyczy planowania ślubu i zbyt dużego, nadopiekuńczego udziału w nim rodziny (możesz skończyć z dwoma różnymi DJ-ami, kwiaciarniami, ciastami, lokalami...).

 

fotografia: Fototikka

 

 

Wręczanie zaproszeń na ostatnią chwilę

 

Bądź zaangażowany w cały proces planowania. W ten sposób nie obudzisz się tydzień przed swoim ślubem, zastanawiając się, jak będzie wyglądać miejsce wesela i przypominając sobie, że jeszcze nie wręczyłeś wszystkich zaproszeń.

 

 

Odpuszczenie, gdy dochodzi do negocjacji z podwykonawcami

 

Pamiętaj, że wszystko jest do negocjacji – nawet wynagrodzenie podwykonawcy ślubnego. Zanim zgodzisz się na współpracę z kimś, zapytaj, czy jest możliwość zejścia z ceny, jeżeli weźmiesz na przykład większy pakiet.

 

 

Zbyt wiele niespodzianek

 

Chociaż niektóre niespodzianki mogą być ekscytujące i zabawne, należy je ograniczyć do minimum podczas planowania ślubu. Lepiej otwarcie komunikować się z narzeczoną o tym, czego chcesz, niż po prostu iść do przodu i robić swoje.

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

Wieczór kawalerski

 

 

Zapomnienie się na wieczorze kawalerskim

 

Twój wieczór kawalerski powinien być świetną zabawą dla Ciebie i Twoich przyjaciół, ale pamiętaj, aby zachować szacunek dla swojej narzeczonej. Jeśli wypijesz za dużo i zachowasz się głupio lub wydasz połowę swojego budżetu na ślub, nie ma mowy, żebyś mógł to tak zostawić.

 

Awanturowanie się

 

Jeśli coś Cię irytuje podczas planowania, a nawet na ślubie, postaraj się zrobić krok w tył, policzyć do dziesięciu i mądrze wybrać strategię. Wykop negatywną energię daleko od swojej narzeczonej.

 

fotografia: Pawel Traczyk

 

 

Zostanie ślubnym potworem

 

Myślisz, że tylko przyszłe panny młode mogą przyjąć zachowania podobne do potwora? Cóż, mylisz się! Jeśli masz obsesję na punkcie każdego szczegółu, każdej decyzji, każdej chwili ślubu, cofnij się o krok i pamiętaj, o co tak naprawdę chodzi w tym dniu.

 

 

Zapominanie o szczegółach

 

Kiedy planujesz swój ślub, pojawi się mnóstwo ważnych szczegółów. Utrzymuj je wszystkie w jednym miejscu.

 

fotografia: Adam Ludwik Fotografia

 


Brak planowania czasu w dniu ślubu

 

Każda godzina dnia ślubu została starannie zaplanowana, aby wszystko przebiegło sprawnie. Jeśli planujesz pójść rano na siłownię lub zatrzymać się na dłużej u fryzjera, upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu, aby wrócić do hotelu lub domu przed rozpoczęciem uroczystości.

 

 

Noszenie białych skarpet do smokingu

 

Upewnij się, że Twój smoking i skarpetki pasują do siebie jeszcze przed ślubem. A jeśli Ty i Twoi drużbowie zdecydujecie się na szalone skarpetki, upewnij się, że nie widać ich na każdym zdjęciu. 

 

 

Zapomnienie o tańcu z babcią

 

Pamiętaj, aby spędzić trochę czasu z babcią i innymi bliskimi członkami rodziny w tym wielkim dniu. Niezależnie od tego, czy robicie sobie zdjęcia, czy tańczycie wspólnie na parkiecie, spodoba im się bycie częścią tych wyjątkowych chwil.

 

 

Zbyt wczesne zdjęcie krawata

 

Przed zdjęciem marynarki, krawata lub muszki upewnij się, że wszystkie oficjalne zdjęcia zostały już zrobione, a toasty wygłoszone.

 

fotografia: Cyrografia 

 

 

Brak zainteresowania narzeczoną w dniu ślubu

 

Sprawdź rano, czy są jakieś zadania z ostatniej chwili, przy których możesz wyręczyć narzeczoną. Nawet jeśli nie powinieneś jej widzieć wcześniej, pomocna rozmowa telefoniczna, a nawet szybki SMS, mogą załatwić sprawę.

 

 

Niepocieszanie panny młodej, gdy nastąpi katastrofa

 

Gdy coś pójdzie nie tak i przydażą się drobne wpadki ślubne, zamiast po prostu powiedzieć, że wszystko będzie w porządku, pomóż swojej narzeczonej wymyślić plan B.

 

 

Zaniedbanie jedzenia

 

Nigdy nie myślałeś, że zapomnisz o jedzeniu, prawda? W wielkim dniu możesz zostać wciągnięty w tak wiele różnych spraw, że możesz zapomnieć podnieść widelec i spróbować jedzenia, które wybrałeś kilka miesięcy temu. 

 

fotografia: Wedding Shots

 

 

Zbyt mało czasu na parkiecie

 

Będziesz chciał spróbować przywitać się z każdym na przyjęciu weselnym, ale pamiętaj, aby dobrze się bawić. Poświęć trochę czasu na tańce na parkiecie.
 

 

Brak chusteczki

 

Śluby są emocjonalne i nawet jeśli nie jesteś tym, który roni łzy, ludzie wokół Ciebie będą. Trzymaj chusteczkę lub paczkę chusteczek pod ręką dla wszystkich bardziej wrażliwych.

 

 

Brak koszuli na zmianę

 

Zapakuj zmianę ubrań na wypadek upału lub rozlanego napoju. W ten sposób będziesz przygotowany na wszystko.

 

fotografia: Białe Kadry 

 

 

Lekceważenie panny młodej na własnym ślubie

 

Podczas gdy będziesz chciał spędzać czas ze wszystkimi, pamiętaj, że wesela dotyczą dwóch osób biorących ślub. Trzymajcie się blisko siebie i pamiętajcie, aby cieszyć się wspólnym dniem.

 

Odrzucenie pomocy członka rodziny

 

Zapytaj swoją mamę, siostrę, ciocię lub babcię, czy chciałaby zrobić coś specjalnego na wesele

 

Pozostawienie opóźnionych RSVP na głowie narzeczonej

 

Jeśli zauważysz, że Twoja rodzina lub znajomi nie wypowiedzieli się jeszcze w sprawie udziału w weselu, przejmij kontrolę nad kontaktami z nimi i dowiedz się, czy przyjadą, czy nie.

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

 

Zobacz także: 

11 POMYSŁÓW NA ATRAKCJE, KTÓRE ZACHWYCĄ GOŚCI WESELNYCH

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź