Jak najlepiej dobrać oprawę graficzną na ślub i wesele?

Warto zwrócić uwagę, aby poszczególne elementy współgrały ze sobą oraz pasowały do stylistyki uroczystości. Dobrze jest również, kiedy zaproszenia i dodatki łączy wspólny motyw przewodni.

 

 

Kiedy już minie radosny czas wręczania zaproszeń ślubnych, najwyższa pora pomyśleć o oprawie graficznej samej uroczystości i wystroju sali weselnej, a więc o dodatkach ślubnych.

Warto zwrócić uwagę, aby poszczególne elementy współgrały ze sobą oraz pasowały do stylistyki uroczystości. Dobrze jest również, kiedy zaproszenia i dodatki łączy wspólny motyw przewodni. Takie rozwiązanie zapewnia firma Soap Bubble , której możemy powierzyć zarówno wykonanie przepięknych zaproszeń, jak i pasujących do nich dodatków.

 

 

 

Winietki ślubne 

Najbardziej popularnym dodatkiem ślubnym, pojawiającym się  na większości stołów weselnych, są tzw. winietki, czyli karteczki z imionami i nazwiskami gości, wskazujące ich miejsce przy stole. Obok tych klasycznych znajdziemy również niestandardowe wzory.

 

 

 

Plan i numery stołów na ślubie

Organizację przyjęcia – zwłaszcza, jeżeli na wesele planujemy zaprosić większą ilość osób – ułatwi także plan stołów, który pomoże gościom w odnalezieniu miejsca na sali. 
Wraz z planem stołów warto przygotować numery stołów, które oprócz swojej funkcji oznaczenia będą stanowić również element ozdobny.

 

 

 

Etykiety z nazwami dań 

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się bufety, a wraz z nimi etykiety z nazwami i oznaczeniem dań. Będą szczególnie przydatne, gdy serwujemy niecodzienne potrawy lub naszymi gośćmi są wegetarianie czy alergicy. 

 

 

 

Menu Weselne 

Dobrym pomysłem jest również przygotowanie weselnego menu, położonego bezpośrednio na talerzu lub na stole. Dzięki niemu goście będą mogli szczegółowo zapoznać się z listą przygotowanych dań oraz planowanymi godzinami ich podania – każdy będzie pewny, że tym razem nie ominie go poobiedni deser. Podobnie jest w przypadku wszelkiego rodzaju alkoholi, które planujemy podać podczas wesela – najłatwiej będzie umieścić je na kartach drink menu.

 

 

 

Standy 

Coraz większą popularność zyskują standy. W mniejszym lub większym formacie, na papierze w ramce czy sztywnych płytach. Świetnie sprawdzą się jako tablica powitalna, harmonogram wesela lub drink menu. Oprócz pełnionej funkcji informacyjnej są również nietypowym elementem wystroju.  

 

 

 

Podziękowania dla gości weselnych 

Warto również pamiętać o gościach weselnych i przygotować dla nich drobne upominki – podziękowania. Mogą to być słodkości w pięknych pudełeczkach czy słoiczkach lub bardziej klasycznie – karty z podziękowaniem. 

 

 

 

Księga Gości

W dniu ślubu warto pamiętać również o Księdze Gości. Możemy postawić na klasyczną w formie albumu na wpisy czy zdjęcia z fotobudki lub zdecydować się na bardziej oryginalne rozwiązanie – księgi z serduszkami, minikopertami na życzenia, mapy świata... Ich niepowtarzalność i oryginalność z pewnością zachwyci gości, a dla Pary Młodej będzie to wyjątkowa pamiątka.

 

 

 

Dodatki ślubne 

W ofercie Soap Bubble  znajdziemy również mnóstwo niestandardowych dodatków, m.in. girlandy, chorągiewki, słomki oraz drogowskazy, tablice rejestracyjne. 
Pamiętajcie, by oprawę graficzną wesela zawsze dobierać uwzględniając charakter uroczystości oraz aranżację i kolorystykę wnętrza, w której odbędzie się przyjęcie weselne.

 

 

Zobacz także: Dekoracje ślubne galeria pomysłów 

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź