Trzy sposoby, aby zaoszczędzić pieniądze podczas kupowania sukni ślubnej

Jak zaoszczędzić pieniądze na sukni ślubnej? Sprawdź!

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 


Łatwo zakochać się w dziesiątkach sukien ślubnych podczas przeglądania zasobów Internetu. Jednak zakupy przy realnym budżecie w głowie mogą sprawić, że opcje będą zaskakująco ograniczone.

Nie ma zasady, która mówi, że wymarzona suknia ślubna musi kosztować małą fortunę. Jeśli masz dużo pieniędzy do wydania, wybierz to, co lubisz... ale jeśli nie, lub po prostu nie chcesz zaszaleć, to zdecydowanie nie powinnaś.

Oto trzy wskazówki, jak zaoszczędzić pieniądze na sukni ślubnej.

 

suknia z Ogłoszeń ŚNG

 

 

Sukienka koktajlowa


Kup białą sukienkę koktajlową

Sukienki, które są kierowane w stronę druhen lub gości wesela, czasami są naprawdę strojne. Możesz kupić taką kreację za ułamek ceny sukni ślubnej w salonie. Bardzo prawdopodobne jest, że zakupisz kreację idealnie dopasowaną do Twojej wizji ślubu. Zwłaszcza jeżeli planujesz uroczystość w stylu rustykalnym, romantycznym lub nowoczesnym.

Jeśli sukienki dla druhen nie są dla Ciebie wystarczająco fantazyjne, użyj innych akcesoriów, na przykład narzutki z połyskiem lub fantazyjnej ozdoby na włosy, aby poczuć się bardziej wyjątkowo. Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoja kreacja będzie bardzo wygodna i lekka. Ewentualne poprawki krawieckie nie zrujnują Twojego budżetu.

Sukienka nie musi być biała. Odcienie jasnego różu, szampana, czy jasnej szarości także doskonale się sprawdzą.

 

 

suknie z Ogłoszeń ŚNG

 

 

Szycie sukni ślubnej 

 

Zatrudnij krawcową

Jeżeli znajdziesz suknię ślubną w swoim przedziale cenowym, ale jednocześnie nie będzie ona idealna, skorzystaj z pomocy krawcowej. Przeróbki w stylu dodania koronkowych pasków, naszycia ozdobnych kamieni, zmiany dekoltu sukni ślubnej lub długości rękawów mogą ją odmienić.

Oczywiście za ułamek ceny kreacji od znanych projektantów. Poszukaj krawcowej, która specjalizuje się w sukniach ślubnych i która ma rozwiniętą wyobraźnię, by móc Ci fachowo doradzić.

 

 

suknia z Ogłoszeń ŚNG

 

 

Kup używaną sukienkę

Większość sukien ślubnych nosi się tylko raz, a wiele narzeczonych po prostu nie przywiązuje sentymentalnej wartości do ich kreacji z tego dnia. Ale strojne odpadki jednej kobiety to prawdziwy skarb dla innej! Jeśli podoba Ci się jakaś określona suknia ślubna, na początku dobrze określ swój rozmiar w takim modelu, a następnie wyrusz na łowy i spróbuj znaleźć taką samą lub podobną suknię, którą możesz ponownie wykorzystać.

Pamiętaj, profesjonalne pranie przywróci sukni pierwotny blask i czystość, a drobne usterki, takie jak naderwana koronka lub dziurka w tiulu mogą zostać raz dwa naprawione przez krawcową.  

Używaną sukienkę kupisz za połowę lub jedną trzecią jej wyjściowej ceny, a nawet za jeszcze mniej. Przejrzyj strony z ogłoszeniami lokalnymi oraz portale oferujące sprzedaż używanych sukien. W przypadku zakupu od kobiety mieszkającej niedaleko możesz nawet ją przymierzyć i odkupić od niej także dodatki, takie jak welon.

 

 

suknia z Ogłoszeń ŚNG

 

Zobacz także:

PRZECHOWYWANIE SUKNI PRZED I PO ŚLUBIE - PRAKTYCZNE PORADY

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź